Məhkəmə dələduz hakimi ev dustaqlığına buraxmadı
Bu gün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində dələduzluqda təqsirləndirilən sabiq hakim Fəxrəddin Rzayevin cinayət işi üzrə məhkəmənin hazırlıq iclası davam etdirilib.
Butov.az-ın Virtualaz.org-a istinadən xəbərinə görə, prosesə hakim Fikrət Qəribovun sədrlik edib.
F.Rzayevin vəkili onun barəsində olan cinayət işinə xitam verilməsi və həbs-qətimkan tədbirinin ev dustaqlığı ilə əvəz olunması üçün vəsatətlər qaldırıb.
Məhkəmə vəsatətləri təmin etməyib.
Hakim bildirib ki, F.Rzayev saxlanılmadan öncə 2 il axtarışda olub. Buna görə də, onun ev dustaqlığına buraxılması üçün məhkəmədə inam yoxdur.
Qeyd edək ki, Fəxrəddin Rzayev vətəndaşların etimadını qazanaraq dələduzluq əməli törədib. Ona Cinayət Məcəlləsinin 178.3.2-ci ( külli miqdarda dələduzluq) maddədi ilə ittiham verilib.
Fəxrəddin Rzayev 2000-ci ilə qədər Yasamal rayon Məhkəməsində hakim olub. Sonra öz ərizəsi ilə işdən çıxıb. F. Rzayev eləcə də bir müddət Bakı Hərbi Məhkəməsində icra şöbəsinə də rəhbərlik edib.