Tarix : 25-09-2019, 14:10
Respublika innovasiya müsabiqəsi ilə bağlı maarifləndirici tədbir
Sentyabrın 25-də Azərbaycan Texniki Universitetində (AzTU) Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının təşkilatçılığı ilə III respublika innovasiya müsabiqəsinə dair maarifləndirici tədbir keçirilib.
Butov.az xəbər verir ki, AzTU-dan AZƏRTAC-a bildirilib ki, tədbiri açan AzTU-nun rektoru, professor Vilayət Vəliyev innovativ inkişafda və ideyaların meydana çıxmasında Texniki Universitetin önəmli rol oynadığını bildirib. Strateji yol xəritələrinin həyata keçirilməsində AzTU-nun fəal olacağını deyən Vilayət Vəliyev xatırladıb ki, innovasiyaların reallaşmasında əsas faktor mühəndislərdir. Sənayenin elə bir sahəsi yoxdur ki, mühəndis kadrlara ehtiyac olmasın. Bu müsabiqədə iqtisadi cəhətdən səmərəli ideyalar daha çox diqqətdə olacaq.
Rektor tələbələri əmək bazarı ilə bağlı ideyaların gerçəkləşməsində fəallıq göstərməyə çağırıb və bu yolda onlara həmişə dəstək olacağını bildirib.
Tədbirdə İqtisadiyyat Nazirliyinin Sosial innovasiya laboratoriyasının nümayəndələri müsabiqənin məqsəd və qaydalarını iştirakçıların diqqətinə çatdırıblar. Vurğulanıb ki, müsabiqəyə innovativ ideyaları əks etdirən, iqtisadi səmərəli və həyata keçirilməsi mümkün olan layihələr qəbul olunur.