Tarix : 16-08-2013, 18:22
Siyavuş Novruzov: “Bizim onunla problemimiz yoxdur”
Siyavuş Novruzov Güney Azərbaycan Milli Oyanış Hərəkatının lideri Mahmudəli Çöhrəqanlının Bakıdan geri qaytarılmasına münasibət bildirib.
YAP-ın icra katibinin müavini, millət vəkili Siyavuş Novruzov Modern.az saytına açıqlamasında bildirib ki, Çöhrəqanlının Bakıdan qaytarılması sənədlərindəki problemlərlə əlaqədar olub. Sənədləri qaydasında olsaydı onun Azərbaycana gəlməsində heç bir problem yoxdur. Hesab edirəm ki, kimliyindən asılı olmayaraq istənilən şəxsin sənədləri ilk növbədə qaydasında olmalıdır”.
YAP rəsmisi güneyli liderin siyasi məqsədlərlə geri göndərilməsi haqda xəbərlərin əsassız olduğunu deyib: “Bunların hamısı uydurmadır, heç bir siyasi məqsəd ola bilməz”.
Qeyd edək ki, Güney Azərbaycan Milli Oyanış Hərəkatının lideri Mahmudəli Çöhrəqanlı ötən gecə oğlu ilə Bakıya səfərə gəlsə də, viza problemi ilə əlaqədar geri qaytarılıb