Tarix : 20-05-2015, 16:30
Azərbaycanlı millət vəkili əhalinin istəklərindən danışıb
Əhər və Herisin İran parlamentindəki millət vəkili Urmu gölü böhranının aradan qaldırılması, türk dilində tədris və Traxturun son müsabiqəsində baş verən hadisələrin baxılması məsələsinin əhalinin əsas istəyi olduğunu bildirib.
Abbas Fəllahi deyib ki, Urmu gölünü böhran vəziyyətindən çıxarmaq bölgə əhalisinin əsas tələbidir, həmçinin ölkə prezidenti və valinin türk dilinin tədrisi ilə bağlı verdiyi vəd, əhali də xüsusi gözlənti yaradıb. Keçən günlərdə “Traxtur” futbol komandasına qarşı edilən haqsızlıq məsələsi də olduqca önəmlidir. Əgər bu məsələyə baxılmasa bu işin gələcəyindən nigaranam. Ümid edirəm ki, prezidentin Şərqi Azərbaycana bu dəfəki səfərində bu məsələyə baxılacaq.
Qeyd edək ki, rejimin əlatısı kimi hərəkət edən Futbol Federasyonunun “Traxtur”u super liqa çempionluğundan məhrum etmə ssenarisi böyük etirazlara səbəb olub. Əhali ilə yanaşı bir çox millət vəkili və yerli məsul bu haqsızlığa qarşı kəskin etirazlarını bildiriblər.