Turqut Torunoğulları – Deik Avropa bölgə başkanı
Arif Butuç – Kosova – Mamuşa Bələdiyyə Başkanı
İlyas Dəmirçi – Türk Dünyası Mühəndislər və Memarlar Birliyi qurucusu
Bundan əvvəllər həmin ödülə layiq görülənlər arasında Türkiyə Cümhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımçısı Bülənt Arınc, Məclisin əski Başkanı Ali Şahin, Heydər Əliyev fondunun Prezidenti Mehriban Əliyeva, TOBB başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Başqırdistan Başkan yardımçısı Zöhrə Rahmatullina, sənətçi Hülya Koçigit və Orxan Gəncəbay və bir sıra ölkələrdən tanınmış isimlərə verilmişdir.
İpəkyolu Altun Adamlar ödülü 2014-cü ilin yanvar ayında İstanbulda Polat Renessans Hoteldə keçiriləcək möhtəşəm törəndə sahiblərinə təqdim ediləcəkdir.
Ödül törəninə Türkiyədən başqa ABŞ, Hollandiya, Azərbaycan, Qazaxstan,Ukrayna, Qırğızıstan, Türkmənistan, Makedoniya, Kosova, Bosnia-Hersoqovaniya, Moldova və Gürcüstandan önəmli qonaqlar qatılacaqdır. Törənə eyni zamanda bir çox nazir və millət vəkilləri ilə yanaşı bələdiyyə başçıları, akademiklər, iş adamları, STK təmsilçiləri, fikir, sənət, siyasət, idman, media dünyasının önəmli təmsilçiləri qatılması gözlənilir.
"Borçalı" İctimai Cəmiyyətinin mətbuat xidməti.