Tarix : 24-11-2015, 14:25
Akif Nağı: “Rusiya tərəfi daha çox fəallıq göstərir” AÇIQLAMA
“Ümumiyyətlə, Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin nizama salınması istiqamətində fəallaşma hiss olunur. Burada Rusiya tərəfi daha çox fəallıq göstərir”. Bunu SİA-ya Qarabağ Azadlıq Təşkilatının (QAT) sədri Akif Nağı deyib.
Onun sözlərinə görə, Dağlıq Qarabağın ətrafındakı rayonların 5-7-nin geri qaytarılması ilə bağlı mətbuatda mütəmadi yazılar dərc olunur: “Bununla belə Rusiyanın rəsmi mənbələrinə istinadən məlumatlar yayılır. Hətta amerikalı həmsədr Ceyms Uorlik 7 rayon qaytarılmalıdır deyə, belə bir mövqedən çıxış etdi. Yəni burada müəyyən hərəkətlər hiss olunur. Hesab edirəm ki, burada müəyyən əlamətlər hiss olunur. Bildiyiniz kimi Parisdə dekabrın əvvəlində BMT-nin komitələrindən birinin toplantısı keçiriləcək. Təbii ki, o toplantıda Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev də iştirak edəcək. Ola bilsin ki, ora Ermənistan, ABŞ, Rusiya prezidentləri də dəvət olunsun. Konkret nəticələr əldə olunmasa da, müəyyən fikir mübadiləsinin aparılacağına ümid etmək olar”.