Qonaq getdiyi evdə yanan gənc xəstəxanada öldü .....                        "Qarabağ" məğlub oldu .....                        70 kq qızılla saxlanılan polkovnik-leytenantla bağlı qərar .....                        Hakimin qərarına əsəbiləşən Qurban Qurbanov planşeti sındırdı .....                        Mövqelərimiz atəşə tutulub .....                        Senator rekorda imza atdı: Trampa qarşı 25 saat 4 dəqiqəlik çıxış .....                        XİN mina qurbanlarının sayını açıqladı .....                        Cinsi zorakılığa məruz qalmış uşaqlarla bağlı yeni qərar .....                        Pezeşkian İlham Əliyevə məktub göndərdi .....
Tarix : 25-11-2015, 08:58
Moskva prospektində, “Şamaxinka” deyilən ərazidə yerləşən avtomobil tunelinin üzərindəki parklanma yeri ləğv edilib. Parkinqin ləğv edilməsi istiqamətində işlər baş verə biləcək bədbəxt hadisələrin qarşısının alınması üçün Nəqliyyat Nazirliyi “Azəryolservis” ASC və Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti ilə birgə, razılaşdırılmış şəkildə həyata keçirilib. Qurumun mətbuat xidmətindən SİA-ya verilən xəbərə görə, artıq sözügedən ərazidən park edilmiş nəqliyyat vasitələrinin əksəriyyəti çıxarılıb. Tunelin üzərində qalmış 4 nəqliyyat vasitəsinin sahibləri də tapılandan sonra əraziyə giriş Nəqliyyat Nazirliyi “Azəryolservis” ASC tərəfindən tamami ilə bağlanacaq. Bunun üçün köhnə səki daşlarının yerinə daha hündür yeni səki daşlarının düzülməsi işi aparılacaq. Hələliksə parkinqə nəqliyyat vasitələrinin daxil olmasının qarşısı müvəqqəti olaraq beton maneələrlə alınıb.
Bu cür addımların parkinq üçün hesablanaraq inşa edilməyən bütün avtomobil tunellərinin üzərində aparılması nəzərdə tutulub. Lakin qanunsuz parklanma yerləri təkcə avtomobil tunellərinin üzəridə deyil, həmçinin yol ötürücülərinin ( avtomobil körpüləri ) alt hissəsində də mövcuddur. Bu cür parklanma yerləri həm əhaliyə, həm də şəhərin yol-nəqliyyat infrastruktuna təhlükə yaradır. Bu üzdən həmin ərazilərdə də duracaqların ləğvi aparılacaq.
Xatırladaq ki, bir müddət bundan öncə böyük məbləğdə dövlət vəsaiti hesabına Bakı şəhərində inşa edilmiş tunellərin üstünün və yolötürücülərin alt hissəsinin parklanma üçün istifadə edilməsinin qadağan edilməsi ilə bağlı Nəqliyyat Nazirliyi “Azəryolservis” ASC tərəfindən aidiyyatı üzrə müraciət olunmuşdur.