70 kq qızılla saxlanılan polkovnik-leytenantla bağlı qərar .....                        Hakimin qərarına əsəbiləşən Qurban Qurbanov planşeti sındırdı .....                        Mövqelərimiz atəşə tutulub .....                        Senator rekorda imza atdı: Trampa qarşı 25 saat 4 dəqiqəlik çıxış .....                        XİN mina qurbanlarının sayını açıqladı .....                        Cinsi zorakılığa məruz qalmış uşaqlarla bağlı yeni qərar .....                        Pezeşkian İlham Əliyevə məktub göndərdi .....                        Boykotçuları dəstəklədiyi üçün serialdan uzaqlaşdırıldı .....                        FHN-in bu səlahiyyəti ləğv edildi .....
Zakir Qaralov Türkiyənin Azərbaycandakı səfirini qəbul etdi
Noyabrın 8-də Baş prokuror Zakir Qaralov Türkiyənin ölkəmizə yeni təyin olunmuş səfiri Erkan Özoralla görüşüb.
Butov.az Teleqraf.com-a istinadən xəbər verir ki, qonağı səmimi salamlayan Baş prokuror tarixən xalqlarımızın milli köklərə söykənən münasibətlərinin siyasi, iqtisadi, mədəni və digər sahələrdə də dinamik inkişaf etdirildiyini bildirib. Bu əlaqələrin Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin “bir millət, iki dövlət”, Türkiyə dövlətinin qurucusu Mustafa Kamal Atatürkün “Azərbaycanın sevinci bizim sevincimiz, Azərbaycanın kədəri bizim kədərimizdir” kəlamları ilə ifadə edildiyi, hər iki dövlətin prezidentləri cənab İlham Əliyevin və cənab Rəcəb Tayyib Ərdoğanın ciddi səyləri, apardıqları uzaqgörən xarici siyasət nəticəsində Azərbaycan-Türkiyə əlaqələrinin etibarlı strateji əməkdaşlıq səviyyəsinə qalxmaqla dostluq və qardaşlıq prinsiplərinə əsaslandığını xüsusi vurğulayıb.
Baş prokuror mövcud ikitərəfli hüquqi əməkdaşlıq əlaqələrini məmnunluqla vurğulayaraq, Türkiyədə baş vermiş 15 iyul hadisələri ilə bağlı başlanmış cinayət işi üzrə aparılan geniş istintaq-əməliyyat tədbirlərində Azərbaycanın hüquq mühafizə orqanlarının aktiv fəaliyyətini qeyd edib.
Türkiyədə dövlət çevrilişinə cəhd zamanı Azərbaycan dövləti və xalqının göstərdiyi dəstəyə görə təşəkkürünü ifadə edən səfir Erkan Özoral ikitərəfli əlaqələrin bütün sahələrdə bundan sonra da genişlənəcəyinə əminliyini bildirib.
Görüşdə əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.