Tarix : 31-05-2016, 12:19
Ermənistan Müdafiə Nazirliyinin 3 yüksək vəzifəlisi həbs edildi
Ermənistan Müdafiə Nazirliyinin bir qrup yüksəkvəzifəli şəxsi həbs edilib.
Butov.az “Qafqazinfo”-ya istinadən xəbər verir ki, bu barədə Ermənistanın İstintaq Komitəsi məlumat verib:
“Rəsmi olaraq təsdiqləyirik ki, mayın 30-u gecə saatlarında general Mels Çilingəryan, polkovnik Mqer Papyan və Armen Marqaryan həbs edilib. Həbslər iki müxtəlif cinayət işi üzrə həyata keçirilib. Söhbət aşağıkeyfiyyətli məhsulların bəzi hallarda yüsək qiymətə satışından gedir”.
Qeyd edək ki, Ermənistan Müdafiə Nazirliyində son zamanlar kütləvi həbslər və ixtisarlar müşahidə edilir. Bu yaxınlarda prezident Sarkisyanın sərəncamına əsasən, general-mayor Melsik Çilingəryan Silahlı Qüvvələrin Silahlandırma Dövlət İdarəsinin rəisi vəzifəsindən çıxarılmışdı.
Ötən ay isə Ermənistan müdafiə nazirinin maddi-texniki təminat üzrə müavini Alik Mirzabekyan, rabitə xidmətlərinin rəisi general-mayor Komitas Muradyan və Baş Qərargahın kəşfiyyat idarəsinin başçısı Arşak Karapetyan da prezidentin sərəncamı ilə vəzifələrindən azad ediliblər.