Jurnalistlərin ingilis dilinə marağı artırılır
"Azercell” və “Kaspi” Təhsil Şirkətinin birgə təşkil etdiyi jurnalistlər üçün ingilis dili kursunun keçirilməsi ilə bağlı bu gün mətbuat konfransı keçirilib. SİA-nın məlumatına görə, konfransda “Azercell Telecom” MMC-nin prezidenti Vahid Mürsəliyev, “Kaspi” Təhsil Şirkətinin baş direktoru Elnur Əliyev, müavin Aydın Əliyev və digər məsul şəxslər iştirak ediblər.
“Azercell Telecom” MMC-nin prezidenti Vahid Mürsəliyev deyib ki, bu layihə ənənə halını alıb, növbəti illərdə də davam edəcək: “Biz “Kaspi” Təhsil Şirkəti ilə əməkdaşlıqdan məmnunuq. Jurnalistlərin ingilis dili biliklərinin artırılmasını və onlara bu şansın yaradılmasını müsbət hal hesab edirik”.
Butov.az sia.az-a istinadən xəbər verir ki, “Kaspi” Təhsil Şirkətinin baş direktoru Elnur Əliyev xatırladıb ki, “Azercell” jurnalistlər üçün ingilis dili kursları təşkil edib: “Kurslar “Kaspi” Təhsil Mərkəzlərində peşəkar yerli və əcnəbi müəllimlər tərəfindən keçirilir. Hər il 60-dan çox jurnalist bu lahiyədə iştirak edir. Hər il yüksək nəticə göstərən iki jurnalist pulsuz iki həftəlik Londonda ingilis dili kursuna göndərilir. Bu il 73 jurnalist xarici dil üzrə “Kaspi” Təhsil Şirkətində ingilis dili kursu keçib".
Konfransın sonunda daha fəal və nəticəsi yüksək olan iki jurnalistə -“Palitra” qəzetinin əməkdaşı İlkin Ağayevə və ATV telekanalının əməkdaşı Səma Əhmədovaya Londonda iki həftəlik ingilis dili kursuna göndərilməsi üçün razılıq verilib.
Digər iştirakçılara isə sertifikatlar təqdim olunub.
Tədbirdə bildirilib ki, layihə davam etdiriləcək. Növbəti qeydiyyat prosesi oktyabrın 8-dən oktyabrın 21-dək davam edəcək.