Tarix : 14-12-2015, 13:01
Nardaranlıların qaz borcu silinməyəcək - AÇIQLAMA
Dekabrın 12-dən Nardaran kəndinin bir hissəsinə təbii qazın verilməsi bərpa edilib. “Azəriqaz” İstehsalat Birliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri İbrahim Kərbalayev Modern.az saytına deyib ki, artıq 500 abonent təbii qazdan istifadə edir: “Digər mənzillərə də texniki baxış keçirilir, müqavilələr bağlandıqdan sonra hissə-hissə qazın verilişi bərpa edilir. Qazlaşdırma mərhələli aparılır. Qısa müddətdə kənd tam qazlaşdırılacaq”.
Nardaran kəndinin Ağsaqqallar Şurasının sədri Natiq Kərimov Modern.az saytına açıqlamasında əhalinin kommunal xidmətlərə görə yaranan borcları ödəmək iqtidarında olmadığını və onun silinməsi istəyində olduqlarını vurğulamışdı.
“Azəriqaz” rəsmisi İbrahim Kərbalayev isə hazırda bu məsələnin gündəmdə olmadığını vurğulayıb: “Nardaran kəndində fərdi qaydada borcu olan abonentlərə aktlar tərtib edilir, borc barədə bildiriş verilir və abonentlər tərəfindən ödənilir. Borcunu ödəməkdən imtina edən yoxdur”.