Tarix : 31-08-2016, 17:35
“İrəliyə doğru bir addım”
Sahibsiz Uşaqlara Kömək İctimai Birliyinin təşkilatçılığı və Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə dəstəyi ilə qaçqın, məcburi köçkün, sağlamlıq imkanları məhdud uşaq, yeniyetmə və gənclərin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili məqsədilə “İrəliyə doğru bir addım” adlı layihə həyata keçirilir.
26-29 avqust tarixlərində layihə çərçivəsində 25-dən artıq qaçqın, məcburi köçkün və sağlamlıq imkanları məhdud yeniyetmə və gənclərin istirahətinin səmərəli təşkili və ruh yüksəkliyinin artırılması məqsədilə “Həyatımın üç gözəl günü adlı” Nabran turu təşkil edilib.
Belə ki, üç günlük tur çərçivəsində layihə iştirakçılarına kompyuter bacarıqları öyrədilib, intellektual yarışmalar, musiqili-əyləncəli oyunlar keçirilib. Həmçinin psixoloq tərəfindən onlarla söhbət edilib.
Qeyd edək ki, layihənin məqsədi qaçqın, məcburi köçkün, sağlamlıq, imkanları məhdud uşaq, yeniyetmə və gənclərin cəmiyyətə inteqrasiyasına dəstək olmaq, onların digər yaşıdları ilə bərabər şəkildə imkan və potensiallarını üzə çıxarmalarına stimul verməkdir. Avqustun 1-də start verilən layihə noyabrın 1-ə qədər davam edəcək.