Tarix : 17-01-2017, 12:25
`Təfəkkür`ün tələbələri köçürüləcək - Nazir əmr imzaladı
Elm və Təhsil Mərkəzi “Təfəkkür” Universitetinin tələbə kontingentinin digər ali təhsil müəssisələrinə yerləşdirilməsinin təşkili üzrə işçi qrupunun yaradılması ilə bağlı təhsil naziri əmr imzalayıb.
Butov.az AzVision.az-a istinadən xəbər verir ki, əmrə əsasən “Təfəkkür” Universitetinin akkreditasiyasının keçirilməməsi, 2017/2018-ci tədris ili üçün tələbə qəbulunun proqnozlaşdırılmaması və tələbə kontingentinin digər ali təhsil müəssisələrinə yerləşdirilməsini təşkil etmək məqsədilə İşçi qrupunun formalaşdırılması üçün 2 ay vaxt verilib.
Elm və Təhsil Mərkəzi “Təfəkkür” Universitetində təhsil alan tələbələrin digər ali təhsil müəssisələrinə yerləşdirilməsi və bununla əlaqədar digər təşkilati işlərin yerinə yetirilməsi məqsədi ilə yaradılacaq İşçi qrupuna sədr ı Təhsil Nazirliyinin Elm, ali və orta ixtisas təhsili şöbəsinin Ali, orta ixtisas və əlavə təhsil sektorunun müdiri Sülhəddin Gözəlov təyin edilib.
Qrupun üzvləri Rahim Hüseynov - Elm və Təhsil Mərkəzi “Təfəkkür” Universitetinin rektoru, Nərgiz Qaraxanova - Təhsil Nazirliyinin Elm, ali və orta ixtisas təhsili şöbəsinin Ali, orta ixtisas və əlavə təhsil sektorunun baş məsləhətçisi, Rəşad Əliyev - Təhsil Nazirliyinin Daxili nəzarət şöbəsinin Məxfi və dövlət nümunəli sənədlərlə iş sektorunun aparıcı məsləhətçisi, Aygün Məmmədzadə - Təhsil Nazirliyinin Hüquq şöbəsinin Normativ-hüquqi təminat sektorunun məsləhətçisi, Elçin Yusifzadə - Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin fakültə dekanı, Rauf Məmmədov - Azərbaycan Texniki Universitetinin dosenti təyin edilib.