Tarix : 14-03-2016, 11:43
Şura üzvlüyünə “İqtisadi və sosial məsələlər” qrupu üzrə keçirilən seçkinin nəticəsi məlum olub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurası üzvlüyünə “İqtisadi və sosial məsələlər” qrupu üzrə seçki keçirilib.
qhtxeber.az-ın məlumatına görə, iclasa açıq səsvermə ilə Fikrət Yusifov sədr, İndira Şəmsivari isə katib seçilib. Sonra say komissiyasının 3 nəfərdən ibarət tərkibi müəyyən edilib. Fikrət Yusifov iclasda qeydə alınmış 147 QHT nümayəndəsindən 132-sinin iştirak etdiyini deyib və təşkilati-texniki işlər haqqında məlumat verib.
Şura üzvlüyünə namizədlər Beynəlxalq Münasibətlərin Araşdırılması Mərkəzinin sədri Rufiz Qonaqov, “Mülk” İctimai Assosiasiyasının sədri Dilarə Vəliyeva, Sosial Rifah və Tədqiqatlar İctimai Birliyinin sədri Əkrəm Bəydəmirli, “İnsan Hüquqları XXI əsr – Azərbaycan” Fondunun prezidenti Şahin Camalov, “Yeni Həyat” Humanitar və Sosial Dayaq İctimai Birliyinin sədri Nailə İsmayılova, “Həyat” Humanitar Dəstək İctimai Birliyinin idarə heyətinin sədri Azər Allahverənov və Demokratik Cəmiyyət və Qadın Hüquqlarının Müdafiəsi İctimai Birliyinin sədri Mehriban Abdullayeva iclasda çıxış ediblər.
Səsvermədən sonra nəticələr açıqlanıb. Ən çox səs toplayan ilk 3 nəfər Rufiz Qonaqov (85 səs), Dilarə Vəliyeva (51 səs) və Əkrəm Bəydəmirli (31 səs) olub.