Tarix : 19-05-2016, 17:50
Dilqəm Əsgərovla Şahbaz Quliyevin azad edilməsi ilə bağlı növbəti müzakirə
Milli Məclis sədrinin müavini Bahar Muradova Beynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsinin (BQXK) Bakı ofisinin rəhbəri Yelena Aymone Sessera ilə görüşüb.
Butov.az xəbər verir ki, Milli Məclisdən APA-ya verilən məlumata görə, görüşdə Azərbaycanın bütün beynəlxalq təşkilatlarla, o cümlədən BQXK ilə əməkdaşlığa böyük önəm verdiyini deyən B. Muradova bildirib ki, bu əməkdaşlıq həm təşkilatın dəyərlərinə, həm də Azərbaycanın maraqlarına uyğun şəkildə davam edir.
O qeyd edib ki, Ermənistanla təmas xəttində yaşayan Azərbaycan vətəndaşlarının problemlərinin həllində BQXK-nın göstərdiyi səylər təqdirəlayiqdir.
B. Muradova ermənilərin girov götürdüyü Dilqəm Əsgərov və Şahbaz Quliyevlə bağlı məsələyə toxunaraq, bu istiqamətdə BQXK-nın Bakı ofisi ilə birgə göstərilən səylərin daha da artırılmasının vacib olduğu vurğulayıb: “ Təəssüflər olsun ki, onların azad edilməsi üçün hələ də ciddi addım atılmayıb”.
Y. Sessera isə Azərbaycanla faydalı əməkdaşlığın bundan sonra da davam edəcəyinə əminliyini ifadə edib. O bildirib ki, BQXK münaqişə zonasında yaşayan insanlara köməklik göstərməyə həmişə hazırdır. Y. Sessera Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyəti ilə birgə həyata keçirdikləri müxtəlif layihələri, ANAMA-nın münaqişə zonasındakı səmərəli fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib.