Bakıda Azərbaycanın Polşadakı səfirinın kitabı müzakirə olunacaq
Oktyabrın 4-də Kitabevim.az kitab marketində Azərbaycanın Polşadakı səfiri, tanınmış ictimai-siyasi xadim, tarix elmləri doktoru Həsən Həsənovun "Qız Qalası" kitabının müzakirəsi keçiriləcək.
Butov.az SalamNews istinadən xəbər verir ki, tədbirdə Həsən Həsənov kitabın yazılması ilə bağlı fikirlərini bölüşəcək, daha sonra oxucuların suallarını cavablandıracaq.
Bildirək ki, "Qız Qalası" kitabı İçərişəhərdə yerləşən abidələrin, Bakının simvolu olan Qız qalasının tarixi simasının qorunub saxlanması və gələcək nəsillərə çatdırılması məqsədilə qələmə alınıb. 400 səhifədən ibarət üç mövzuya həsr edilən bu kitabda Bakı şəhərinin yaranma tarixi və Qız qalası haqqında geniş məlumatlar yer alıb.
"İçərişəhər" Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsinin sifarişi ilə nəşr edilən bu kitabın elmi redaktoru mərhum akademik Rasim Əfəndiyevdir.