Tarix : 19-05-2016, 15:56
Tofiq Yaqublu sərhəddə saxlanıldı
Sabiq məhbus, Müsavat Partiyası başqanının müavini Tofiq Yaqublunu Azərbaycan-Gürcüstan sərhədində saxlayıblar.
Butov.az xəbər verir ki, bu haqda musavat.com-a T.Yaqublunun qızı Nigar Yaqublu deyib. Onun sözlərinə görə, gömrük xidməti əməkdaşları ona ölkədən çıxışına “stop” qoyulduğunu bildiriblər: “Halbuki Bakıda bizə deməmişdilər ki, üzərində “stop” var. Bilmirəm ki, bunu hansı qurum edib. Həbsdən əfvlə azad olunduğu üçün bu qadağa da avtomatik aradan götürülməli idi. Ailəlikcə Gürcüstana, doğma kəndimizə gedirdik. İndi bizi buraxırlar, atamı yox”.
N.Yaqublu deyib ki, atası vəkili Nemət Kərimli ilə əlaqə saxlayıb bu məsələni dəqiqləşdirməyə çalışır. O özü isə öz növbəsində Ombudsman aparatı, eləcə də müvafiq qurumlarla əlaqə saxlayır: “Bilmək lazımdır ki, konkret hansı qurum “stop” qoyub. Məsələni dəqiqləşdirənə qədər burada olacağıq”.
Virtualaz.org xatırladır ki, T.Yaqublu 2013-cü ilin yanvarında İsmayıllıda baş vermiş kütləvi iğtişaşların təşkilində ittiham olunaraq 5 il azadlıqdan məhrum edilmişdi.
Bu ilin mart ayında isə o, prezidentin əfv sərəncamı ilə azadlığa çıxıb.