Tarix : 14-11-2016, 11:22
Səyyar ASAN xidmət Astara, İmişli, Qazax və Sumqayıtda
Səyyar ASAN xidmət 14 noyabr-13 dekabr tarixlərində Astarada, 14-28 noyabr tarixlərində isə İmişli, Qazax və Sumqayıt şəhərinin H.Z.Tağıyev qəsəbəsində vətəndaşlara səyyar formada xidmət göstərəcək.
Butov.az xəbər verir ki, ASAN-dan Trend-ə verilən məlumata görə, bundan başqa, Səyyar ASAN xidmət avtobusları 24 oktyabr-22 noyabr Qubada, 7-16 noyabr Qaradağ rayonunun Lökbatan qəsəbəsində, 7-21 noyabr Naftalanda, 7 noyabr-6 dekabr tarixlərində Şamaxı və Yevlaxda vətəndaşların xidmətində olacaqlar.
Səyyar şəkildə göstərilən xidmətlər Ədliyyə Nazirliyi, Daxili İşlər Nazirliyi, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi və Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi tərəfindən təqdim olunur.
Notariat fəaliyyəti;
Vətəndaşlıq vəziyyəti aktlarının dövlət qeydiyyatı;
Şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsi və dəyişdirilməsi;
Ümumvətəndaş pasportlarının verilməsi və dəyişdirilməsi;
Sürücülük vəsiqələrinin dəyişdirilməsi;
Əmək pensiyalarının təyin edilməsi;
Mənzillər üzərində mülkiyyət hüquqlarının ilkin və təkrar dövlət qeydiyyatına alınması barədə çıxarışların, texniki pasportların verilməsi;
Daşınmaz əmlakın təsvirinə, dövlət qeydiyyatına alınmış hüquqlara və onların məhdudlaşdırılmasına (yüklülüyünə) dair dövlət reyestrindən arayışların verilməsi;
Fərdi yaşayış evləri üzərində mülkiyyət hüquqlarının təkrar dövlət qeydiyyatına alınması barədə çıxarışların, texniki pasportların verilməsi.