Tarix : 22-04-2016, 10:58
Bu gün Bakının bəzi rayonlarının təbii qaz təchizatında məhdudiyyətlər olacaq
Bu gün Bakının Yasamal, Sabunçu, Xəzər, Xətai, həmçinin Abşeron rayonlarının təbii qaz təchizatında məhdudiyyətlər olacaq.
Butov.az-ın Gün.Az-a istinadən məlumatına görə, “Azəriqaz” İB-nin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən bildirilib ki, istismarı dayandırılmış qaz xətlərinin şəbəkədən ayrılması və yeni çəkilmiş qaz xətlərinin mənbəyə qoşulması, qaz xətti üzərində quraşdırılmış siyirtmənin təmiri və aşkar olunmuş qaz sızmalarının ləğv olunması, yaşayış massivinin ərazisindən keçən qaz xəttinin təhlükəsiz əraziyə köçürülməsi ilə əlaqədar, aprelin 22-də saat 09:00-dan işlər yekunlaşanadək Yasamal rayonunun Yeni Yasamal yaşayış massivində, Sabunçu rayonunun Ramana və Sabunçu qəsəbələrində, Xəzər rayonunun Buzovna qəsəbəsində, Xətai rayonunun Nobel və Xocalı prospektləri Y. Səfərov, S. Vəzirov, N. Rəfiyev, A. Cəlilov küçələrində, Abşeron rayonunun Ceyranbatan və Saray qəsəbələrinin bir hissəsində təbii qazın verilişində fasilələr yaranacaq.