Qonaq getdiyi evdə yanan gənc xəstəxanada öldü .....                        “Qalatasaray” “Fənərbağça”nı məğlub etdi .....                        ABŞ Dövlət Departamentinin rəsmisi Səngəçalda .....                        İranda müharibə hazırlıqları başladı .....                        Bələdiyyədəki korrupsiyanı etiraf etdi .....                        Ştaynmayerin səfəri başa çatdı .....                        Prezidentlər Heydər Əliyev Mərkəzində .....                        Küçədən meyit tapıldı .....                        "Qarabağ" məğlub oldu .....
Tarix : 28-04-2016, 16:05
Heç kim alimentdən yayına bilməyəcək
Milli Məclisinin Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu Komitəsinin bu gün keçirilən cilasında Şirvan Apellyasiya Məhkəməsinin sədrinin Ali Məhkəmənin hakimi təyin edilməsi, o cümlədən bir sıra hakimlərin yerlərinin dəyişdirilməsi ilə bağlı sənəd müzakirəyə çıxarılıb.
Butov.az-ın AzVision.az-a istinadən məlumatına görə, iclasda Məhkəmə-Hüquq Şurasının təklifləri nəzərə alınaraq hakimlərin təyinatı ilə bağlı bir sıra məsələlər müzakirə olunub.
Komitənin iclasında həmçinin Ali Məhkəmənin Milli Məclisə (MM) təqdim etdiyi "Mülki Prosessual Məcəllədə dəyişikliklər edilməsi haqqında" qanun layihəsi də müzakirə edilib. Layihəyə əsasən valideyndən aliment tutulması haqqında qətnamənin dərhal icra edilməsi təklif olunur.
Belə ki, dərhal icra edilmə halları istisna olmaqla, qətnamə qanuni qüvvəyə mindikdən sonra icra edilir. Həmçinin, aliment tutulması haqqında qətnamə dərhal icra edilməlidir.
Layihə müzakirələrdən sonra parlamentin plenar iclasına tövsiyə olunub.