Tarix : 30-09-2019, 13:57
Gənc seysmoloqlar Tacikistanda məruzə ilə çıxış ediblər
Tacikistan Respublikasının Düşənbə şəhərində 23.09.2019-29.09.2019 tarixlərində MDB üzvü olan ölkələrdən gənc alim və mütəxəssislərin iştirakı ilə “Gənc Seysmoloqların Məktəbi” keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycanı AMEA nəzdində Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, “Mühəndis geologiyası və seysmik mikrorayonlaşdırma” şöbəsinin elmi işçisi Afaq Ağazadə və “Qravimetriya” şöbəsinin kiçik elmi işçisi Pərvin Babazadə təmsil ediblər.
A.Ağazadə konfransda “Bulla dəniz neft-qaz yatağının seysmogeodinamik şəraitinin qiymətləndirilməsi (Cənubi Xəzər Hövzəsi)”, P.Babazadə isə "Böyük Qafqaz ərazisində seysmik aktivliyin səciyyəsi" mövzusunda təqdimatla çıxış ediblər.
Hər iki məruzə iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılanıb. Səfər çərçivəsində gənc alim və mütəxəssislər Tacikstanın “Simiqanç” seysmik stansiyasının işi ilə tanış olublar.