Tarix : 17-10-2019, 07:15
Borjomidə “Qafqazda və Orta Asiyada Seysmik Şəbəkənin genişləndirilməsi” müzakirə edilir
ABŞ Enerji Departamentinin Milli Nüvə Təhlükəsizliyi İdarəsi (NNSA) və Ukrayna Elm Texnologiya Mərkəzinin dəstəyi ilə, Gürcüstanın İlia Dövlət Universitetinin Yer Elmləri İnstitutu və Milli Seysmik Monitorinq Mərkəzinin (NSCM) təşkilatçılığı ilə Borjomi şəhərində “Qafqazda və Orta Asiyada Seysmik Şəbəkənin genişləndirilməsi – I mərhələ” mövzusunda konfrans keçirilir. Butov.az-a verilən məlumata görə, konfransda Azərbaycanı AMEA-nın vitse-prezidenti, Neft və Qaz İnstitutunun direktoru, akademik İbrahim Quliyev, AMEA nəzdində Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin baş direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Qurban Yetirmişli və mərkəzin “Zəlzələlərin tədqiqatı bürosu”nun rəis müavini Ruqiyyə Kərimova təmsil edirlər. Müzakirələr zamanı Azərbaycandakı Seysmik Monitorinq Şəbəkəsinin fəaliyyəti və alınmış nəticələrə dair məruzə təqdim ediləcək. Konfrans oktyabrın 18-da başa çatacaq.