TARIXI-MEMARLIQ ABIDƏLƏRI ILƏ ZƏNGIN BUXARA .....                        Nigar Fərhadın verilişi bağlandı .....                        Yük maşınının sürücüsünü tok vurub öldürdü .....                        Qalmaqallı şirkətdə bu mənzillərin satışı dayandırıldı .....                        Tehranın məktubu Vaşinqtona çatdı .....                        Sertifikasiya imtahanında iştirak edənlərin sayı .....                        Kılıçdaroğlu CHP-yə yenidən sədr gəlir - Partiyadan AÇIQLAMA .....                        Hava yenidən soyuyacaq - Sulu qar yağacaq .....                        9 milyonluq yeyintiyə görə tutulan polkovniklə bağlı qərar .....
Tarix : 30-12-2015, 11:22
Azərbaycan ordusunun silahlanmasına daxil edilən “Barak-8” Hindistanda uğurla sınaqdan keçdi
Ərəb dənizi sahillərində Hindistan silahlı qüvvələri tərəfindən idarə lunan “yer-hava” tipli zenit raketlərinin sınaqları keçirilib. Sınaqlar zamanı Hindistan hərbi dəniz qüvvələrinin gəmisi Ərəb dənizi sahillərindən raketi buraxıb və “Barak-8” şərti hədəfi yüksək dəqiqliklə məhv edib.
Butov.az Virtualaz.org-a istinadən xəbər verir ki, bu raketlər Azərbaycan ordusunun da silahlanmasına daxil edilən “Barak-8” hava hücumundan müdafiə komplekslərinin tərkib hissəsidir. Raketlər Hindstan və İsrailin birgə istehsalıdır.
Bu zenit-raket kompleksləri istənilən tip hava hədəflərini, o cümlədən təyyarələri və vertolyotları, ballistik raketləri, habelə gəmilər əleyhinə raketləri, qanadlı raketləri zərərsizləşdirə bilir. Hazırda bu raketlərin dəniz və yerüstü versiyaları mövcuddur. Onlar İsrail ordusu ilə yanaşı Polşa və Azərbaycan hava hücumundan müdafiə qüvvələrinin silahlanmasında var.