Tarix : 20-06-2016, 15:30
Azərbaycan və Tacikistan arasında saziş bağlandı
Azərbaycan və Tacikistan arasında əmək və əhalinin məşğulluğu sahəsində əməkdaşlığa dair saziş imzalanıb.
Butov.az xəbər verir ki, bu barədə virtualaz.org saytına Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəhbəri Elman Babayev məlumat verib.
Onun sözlərinə görə, nazir Səlim Müslümovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Tacikistanda səfərdədir. Saziş Səlim Müslümov və Tacikistanın əmək, miqrasiya və məşğulluq naziri xanım Sumanqul Taqoyzoda tərəfindən imzalanıb. Sənəddə tərəflər arasında əmək bazarının tənzimlənməsi və əhalinin məşğulluğu probleminin həlli, əhalinin müxtəlif qruplarının məşğulluğu da daxil olmaqla insan resurslarının planlaşdırılması və inkişafı, əmək bazarının məlumat sistemləri, aktiv əmək bazarı siyasəti, əməyin mühafizəsi sahələrində əməkdaşlığın həyata keçirilməsi əksini tapıb. Sazişdə yer alan müddəaların icrası məqsədilə tərəflərin birgə işçi qrupu yaratmaları da nəzərdə tutulub.